Oddziały szpitalne

Nowy Ordynator Oddziału Ginekologiczno-Położniczego

Po zakończeniu prac nad cesją umów z Narodowym Funduszem Zdrowia i po pierwszym etapie zmian redukujących koszty przyszedł czas na zmiany, które odczują sami Pacjenci. Od 14 września br. pracę w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med rozpoczyna położnik ginekolog Zbigniew Pietruski, będzie koordynatorem oddziału, a jednocześnie poprowadzi poradnię ginekologiczną. „To przełomowy moment dla szpitala, mówi Robert Gajda, to nowe otwarcie ginekologii. Ten Oddział borykał się z ogromnymi problemami, mimo świetnych warunków Pacjentki u nas nie rodziły, teraz to zmienimy. Zbyszek Pietruski – prywatnie mój przyjaciel – to wybitny fachowiec, specjalista, a przy tym bardzo ciepły człowiek. Jego osoba daje rękojmię usług świadczonych na najwyższym poziomie.

25 łóżkowy Oddział mieszczący się w Szpitalu przy ul. Kwiatkowskiego 19  sprawuje opiekę nad kobietami ciężarnymi, rodzącymi, położniczymi oraz ze schorzeniami ginekologicznymi. W ginekologii zachowawczej i pooperacyjnej stosowane są nowoczesne metody diagnozowania (USG, KTG) oraz leczenie operacyjne metodą laparoskopową. Porody prowadzone są w komfortowych warunkach, z możliwością obecności osoby bliskiej, z zastosowaniem nowoczesnych technik porodowych ( krzesełko porodowe, fotel porodowy), a także z zastosowaniem udogodnień ( piłki, worki, materace, natryski ). Porody odbywają się siłami natury, z możliwością znieczulenia zewnątrzoponowego oraz poprzez cesarski cięcia. Istnieje możliwość wcześniejszego obejrzenia oddziału przez kobiety ciężarne po umówieniu się z położnymi. Wkrótce ruszy też bezpłatna szkoła rodzenia, już teraz SERDECZNIE ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH RODZICÓW DO UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH.


Nowa kadra lekarska. Kadra położnych uzupełniona o nowe wykwalifikowane położne z wieloletnim doświadczeniem. Wspaniały i profesjonalny zespół lekarzy neonatologów. Tomograf i mammograf znajdujące się w wyposażeniu szpitala. Cała baza sprzętowa szpitala do dyspozycji pacjentek.

Blok Operacyjny

KIEROWNIK BLOKU: lek. med. Magdalena Jarosz

Pielęgniarka Koordynująca: Greta Kierzkowska

Blok Operacyjny składa się z trzech nowoczesnych , klimatyzowanych sal operacyjnych, 4 łóżkowej sali wybudzeń, śluz dla personelu i pacjentów oraz pomieszczeń pomocniczych i socjalnych. Każda z sal posiada myjnię dla operatorów oraz pomieszczenie przygotowawcze dla pacjenta.
Na sali wybudzeniowej, wyposażonej w aparaturę monitorującą, pozostają pacjenci w bezpośrednim okresie pooperacyjnym. Podczas pobytu na sali wybudzeniowej pacjent jest monitorowany i obserwowany do momentu kiedy jego funkcje życiowe pozwalają powrócić na oddział macierzysty.

Sale operacyjne wyposażone są w specjalistyczną, nowoczesną aparaturę medyczną, min.:
- aparaty do znieczulenia
- nowoczesne , wielopozycyjne, przezierne dla promieniowania Rtg , stoły operacyjne
- bezcieniowe lampy operacyjne z satelitami
- wysokiej klasy diatermie chirurgiczne przystosowane również do koagulowania tkanek w osłonie argonowej, z możliwością podłączenia BiClampa oraz urządzeń typu ligaSure
- nóż wodny umożliwiający precyzyjne cięcie tkanek, bez ich nadmiernego uszkadzania
- artroskop, laparoskop, histeroskop
- dermatom,
- mobilny aparat Rtg z ramieniem „C”
- aparat do kriochirurgii
- kruroskop do endoskopowej chirurgii perforatorów
- zestawy narzędziowe do wykonywania operacji z szerokiego zakresu medycyny

Wykonujemy operacje z zakresu:

1.Chirurgii

- operacje laparoskopowe,
- operacje tarczycy, pęcherzyka żółciowego, przepuklin, żylaków kończyn dolnych i odbytu

2.Chirurgii onkologicznej

3.Ortopedii i traumatologii

- endoprotezoplastyka biodra i kolana,
- artroskopia stawu kolanowego,
- operacje rekonstrukcyjne ścięgien i więzadeł ,
- korekcje wrodzonych i nabytych wad i deformacji kończyn (np. korekcja koślawości paluchów koślawych  - czyli tzw. halluxów,)
- wycięcie łagodnych guzów, cyst, torbieli i ganglionów z układu szkieletowego,
- operacje z zakresu traumatologii ( po urazach )

4.Ginekologii

Praca odbywa się w systemie 24-godzinnym. Personel Bloku Operacyjnego składa się z wykwalifikowanej kadry, stale podnoszącej swoje kompetencje oraz dbającej o bezpieczeństwo pacjenta, jego komfort i dobre samopoczucie . Staramy się stworzyć miłą i ciepłą atmosferę, rozumiejąc doskonale stres towarzyszący każdemu operowanemu pacjentowi.

Telefony Kontaktowe:

tel.: 23 691 99 36 ; tel. kom.: 885 505 445

More Articles...

Galeria