NiŚOZ

Rejestracje AOS

Zbigniew Pietruski szefem oddziału ginekologiczno-położniczego

Po zakończeniu prac nad cesją umów z Narodowym Funduszem Zdrowia i po pierwszym etapie zmian redukujących koszty przyszedł czas na zmiany, które odczują sami Pacjenci. Od 14 września br. pracę w Szpitalu Powiatowym Gajda-Med rozpoczyna położnik ginekolog Zbigniew Pietruski, będzie koordynatorem oddziału, a jednocześnie poprowadzi poradnię ginekologiczną. „To przełomowy moment dla szpitala, mówi Robert Gajda, to nowe otwarcie ginekologii. Ten Oddział borykał się z ogromnymi problemami, mimo świetnych warunków Pacjentki u nas nie rodziły, teraz to zmienimy. Zbyszek Pietruski – prywatnie mój przyjaciel – to wybitny fachowiec, specjalista, a przy tym bardzo ciepły człowiek. Jego osoba daje rękojmię usług świadczonych na najwyższym poziomie.

25 łóżkowy Oddział mieszczący się w Szpitalu przy ul. Kwiatkowskiego 19  sprawuje opiekę nad kobietami ciężarnymi, rodzącymi, położniczymi oraz ze schorzeniami ginekologicznymi. W ginekologii zachowawczej i pooperacyjnej stosowane są nowoczesne metody diagnozowania (USG, KTG) oraz leczenie operacyjne metodą laparoskopową. Porody prowadzone są w komfortowych warunkach, z możliwością obecności osoby bliskiej, z zastosowaniem nowoczesnych technik porodowych ( krzesełko porodowe, fotel porodowy), a także z zastosowaniem udogodnień ( piłki, worki, materace, natryski ). Porody odbywają się siłami natury, z możliwością znieczulenia zewnątrzoponowego oraz poprzez cesarski cięcia. Istnieje możliwość wcześniejszego obejrzenia oddziału przez kobiety ciężarne po umówieniu się z położnymi. Wkrótce ruszy też bezpłatna szkoła rodzenia, już teraz SERDECZNIE ZAPRASZAMY PRZYSZŁYCH RODZICÓW DO UCZESTNICTWA W ZAJĘCIACH.

Nowa kadra lekarska. Kadra położnych uzupełniona o nowe wykwalifikowane położne z wieloletnim doświadczeniem. Wspaniały i profesjonalny zespół lekarzy neonatologów. Tomograf i mammograf znajdujące się w wyposażeniu szpitala. Cała baza sprzętowa szpitala do dyspozycji pacjentek.